top of page
  • Ünal GÜL

“BENİ GÖRMEK DEMEK…”

Sayın Mümin KIR sunduYeni ama sahte bir fotoğrafla gündeme geldi


Bildiğiniz üzere ve mutlaka sizlerin de dikkatlerinizi çektiği gibi üç gündür, hangi merkezden yayınlandığını kesin olarak bilemediğimiz ancak kullanılan yöntemlerden muhtemel kaynağı/kaynaklarını tahmin ettiğimiz çevrelerce gerek askerî üniforma ve gerekse sivil elbiseli olarak Büyük Önderimiz ve Ebedi Başkomutanımız, Türkiye Cumhuriyetimizin Banisi Mustafa Kemal ATATÜRK ün fotoğrafları muhtelif sosyal medya ve iletişim araçlarında paylaşılmış/paylaşılmaktadır. Bence son derece sinsi ve profesyonelce hazırlanmış bu tuzağı çekici yani cazip hale getirebilmek maksadıyla “Yapay Zekâ” ürünü olduğu da özellikle vurgulanmıştır.

Yaşanılan bu birkaç gün içerisinde Atatürk’ü cismen ve fikren içselleştirmiş olan ve konuya soğuk kanlı ve sorgulayıcı bir yaklaşımla bakan birçok kıymetli Atatürkçü/Kemalist yurttaşımız son derece temkinli davranarak olası bir tuzağın farkına varmışlarsa da maalesef içlerinde az sayıda algı yaratma elamanı veya psikolojik harekât unsurlarının da yönlendirici olarak yer aldığı fakat çok ama çok büyük bir çoğunluğunun gerçekten Atatürk’ü seven samimi insanlarımızdan oluşan önemli sayıda bir grup tuzağa düşmüş ve bu sayede paylaşımlar çoğalmış ve tehlikeli bir boyuta gelmiştir.


Buyrun algı operasyonuna


Kıymetli ve seçkin okurlarım, konuyu somut olay üzerinden kısaca değerlendirecek olursak:

Atamızın hiç giymediği ve hiçbir zamanda giymeyeceği üniforma veya elbiseler kullanılarak, fotoğraflarının yayınlanması bir algı operasyonunun ilk işaretleri olabilir.

Yakın bir zaman diliminde veya gelecekte, bu yapay zekalıların yapay oyunlarıyla fotoğraflar üzerinde teknolojik imkanlar kullanılarak, Atamızın sağına veya soluna veya fotoğrafın ikincil bir yerine bazı kişi veya objeler yerleştirilip güdülenmiş amaçlara uygun olarak psikolojik aldatmalar yapılabilir.

Örneğin paylaşılan fotoğraflarda sözde yapay zekâ ürünü olduğu iddia edilen fotoğraflardan birinde Atamızın sağ ve sol arkasında bulunan üniformalı iki kişinin halihazırda FETÖ terör örgütü üyesi olarak hüküm giydiği, diğer fotoğrafta kullanılan sivil elbisenin de bugün siyasi bir kişiye ait olduğu ve elbisenin üzerine montajlandığı neredeyse kesindir.

Daha da tehlikeli olan özellikle içinde bulunduğumuz dönemde artık kendilerini gizlemek gereği bile duymayan Atatürk düşmanı çevreler ile ülkemizin içinde bulunduğu hassas günlerden istifade etmeyi her dönemde kendilerine görev edinmiş mihrakların gayretiyle yakın bir zaman dilimi veya gelecekte Atamızın çok farklı kişi, kıyafet, durum ve vaziyetlerde fotoğraflarını görebiliriz.


Acemice yapılmış bir uygulama


Yine somut olaydaki fotoğraflara dikkatli bakıldığında, Atamızın gerçek yüz ifadelerinden çok uzakta çok kötü ve acemice bir uygulama olduğu görülmektedir.

Efendim amacım tabi ki iğrenç emellere araç olsun diye oluşturulmuş bu fotoğrafları teknik olarak yorumlamak değil. Ancak, biz Atatürkçüler/Kemalistler olarak, çok kısa zamanda gelişen ve birçoğumuzun sağduyu ve dikkatiyle bertaraf etmekte olduğumuz bu olaydan mutlaka ders/dersler çıkarmalıyız. Şeytanın artık melek yüzlü olduğunu asla ve asla unutmamalı ve bazen sevgiden kaynaklı duygusallıklarla hata yapma olasılıklarına karşı daima birbirimize yardımcı olmalı akıl ve bilim çerçevesinde birbirimizi uyarmalıyız.


Zira bu son olmayacaktır


Güzel insanlar, istesek de istemesek de önümüzdeki dönem gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışı konjonktür göz önünde bulundurulduğunda son derece hareketli, kaotik ve yorucu geçecektir. Ve gerçek şudur ki gerek iç ve gerekse dış kaynaklı birçok odak yine aziz milletimizin en hassas duygularını hedef alacak, yıkım ve kaos planlarını kıymetlerimiz ve değerlerimiz üzerinden realize etmeye çalışacaktır. Unutulmamalıdır ki günümüzdeki odakların hemen hemen hepsinin ortak hedefi ve düşmanı, üniter, devletiyle ve milletiyle bölünmez /bölünemez temeller üzerine kurulmuş, Atatürkçü düşünce sistemi ile demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Büyük Türk Ulusudur.

Bu nedenle bizler, Mustafa Kemal ATATÜRK düşüncesini içselleştirmiş fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür insanlar olarak gereğinden fazla duygusallığa kapılmadan, aklın ve bilimin ışığında, başarı gibi şeytanında ayrıntılarda gizli olduğunu unutmadan, Atatürk ve Atatürkçü düşünce sistemini çok iyi anlamaya çalışarak, bilgili, akıllı ve uyanık olmak zorundayız. Bu bizim tarihi görev sorumluluğumuzdur. İnancımız, birçok millî ve manevi değerimizden sonra Mustafa Kemal ATATÜRK ün dahi dezenformasyon (kasıtlı olarak yayılan bilgi; bilgi çarpıtma) aracı yapılmaya çalışılması tehlikenin ne kadar yakın ve büyük olduğunun en çarpıcı göstergesidir. Hoşgörünüze sığınarak ve müsaadenizle naçizane yazıma onun sözleriyle son veriyorum.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir”

Mustafa Kemal ATATÜRK

26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page